Jakie są zalety pieluszki Pampers i z jakie spełnia funkcje?

Wybór pieluszek to skomplikowana sprawa, która wymaga wiele czasu i cierpliwości ze strony rodziców. Obecnie na rynku są różni producenci, każdy obiecuje szybkie wchłanianie i łagodny kontakt z delikatną skórą dziecka. Produkty marki “Pampers” spełniają podane parametry.

Historia powstania marki Pampers

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że marka Pampers istnieje już od ponad 60 lat. Na pomysł stworzenia jednorazowych pieluszek wpadł genialny chemik Victor Mills, który pracował w P&G. Spędzał dużo czasu z wnukami i miał wiedzę z pierwszej ręki na temat pieluch.

Mills musiał często zmieniać, prać i suszyć mokre pieluszki. Utalentowanemu chemikowi nie podobał się ten proces i wymyślił sposób na ułatwienie czasochłonnego procesu. Po chwili zastanowienia Mills postanowił stworzyć jednorazową pieluszkę na wodoodpornej podszewce, która będzie wchłaniać i zatrzymywać dużo płynów.

Testy przeprowadzone na jego wnukach potwierdziły obietnicę pomysłu

Mills zaproponował kierownictwu firmy wyprodukowanie całej partii jednorazowych pieluch, aby amerykańscy rodzice mogli ocenić nowy wynalazek.  Początkowo młode rodziny negatywnie reagowały na pieluszki Pampers, co niemal zrujnowało ten wyjątkowy produkt. Faktem jest, że pierwsza partia miała plastikową wyściółkę, w której niemowlętom było nieznośnie gorąco. Podczas ich stosowania dzieci były natychmiast rozdrażnione.

Twórcy zmienili nieco strukturę pieluszek, sprawili, że są bardziej miękkie, a zamiast plastiku zastosowali delikatną i cienką podszewkę. Pierwsze osoby testujące doceniły nowy produkt i potwierdziły jego praktyczność. W ten sposób w 1961 roku rozpoczęto masową produkcję pieluszek Pampers.

Pampers – pieluchy jednorazowe

Pieluszki Pampers to wysokiej jakości nowoczesna higieniczna bielizna dla niemowląt. Wszystkie produkty tej marki przodują na świecie pod względem jakości i ceny. Producent pieluszek Pampers stale udoskonala swoje produkty, stosując unikalne technologie i innowacyjny rozwój.

Główną cechą pieluszek Pampers są miękkie i delikatne materiały, które łagodnie stykają się ze skórą i nie powodują podrażnień. Producent stosuje również tylko bezpieczne wypełnienia, które powodują niewiele alergii.